top of page
 • BOMAFA prosesiniz için uygun olan buhar kontrol vanasını üretmekte uzmandır.

 

 • Her buhar kontrol vanası, prosesinizdeki, verilere göre tasarlanıp üretildiğinden, sisteminizde verimli ve uzun ömürlü şekilde çalışmaktadır.

 

 • Özel buhar kontrol vanası tasarlandığından, prosesinizdeki her türlü ekipman ve teknolojiye uygun biçimde üretilebilmektedir. 

 

 • Talep ettiğiniz BOMAFA AKVEMTEK Buhar Kontrol Vanası, modüler dizayn edildiğinden, taşınıp, fabrika içerisinde uygun yere montajı kolaydır.  

BOMAFA AKVEMTEK Buhar Kontrol Vanaları, temelde benzer çalışma yapısına sahip olsada, bulunduğu prosese göre farklı yapılarda olan çeşitleri vardır. Bu çeşitlilik ile çözüm ortağı olduğumuz firmalara, özellikle Yüksek Basınç ve Yüksek Sıcaklık İçeren Proseslerde aşağıdaki Özel Buhar Kontrol Vanalarını sizlere sunmaktayız.

 • Türbin Bypass Vanası

 • Buhar Şartlandırıcı Vanalar

 • Buhar Kontrol Vanaları

 • Yoğuşturma Kontrol Vanaları

 • Isıtma Öncesi Bypass Vanaları

 

Güvenilir Buhar Düşürme ve Sıcaklık (Kızgınlık) Giderici Vanalar

 

BOMAFA AKVEMTEK Buhar Kontrol Vanalarının temel amacı, buhar basıncını ve sıcaklığı, prosesin istediği özelliklere getirerek, sistemlerin uzun ömürlü şekilde çalışmasını sağlayabilmektir. BOMAFA AKVEMTEK, basınç düşürmek işlemi için, içerisi delikli mil sistemi kullanarak, çoklu kademelendirme uygular, yani farklı basınç değerlerinde çıktı alabilmenizi sağlar. Soğutma sistemine olan direk bağlantı, sistemin rijit ve bütün olmasını sağlar. 

Aktuatör ile Güvenilir Uzaktan Kontrol

BOMAFA AKVEMTEK Buhar Şartlandırma Vanaları hidrolik, pnomatik ve elektrik aktuatörler ile kontrol edilebilmektedir.  Vana ve aktuatörün kullanıldığı prosese göre, çeşitli yapıda güvenlik önlemlerine sahip aktuatörler müşterilerimize Türkiye ve Orta Doğu için sunulmaktadır. 

Uluslarası

Partnerler

Basınç Düşürme Sistemi

Pressure Reduction

 • BOMAFA valf içerisinde içerisi delikli olan mil ile, buhar basıncını düşürmektedir

 

 • Basınç düşürme, hat içerisinde en kritik noktalardan birisini oluşturmaktadır

 

 • Basınç düşürme sistemindeki optimizasyon, vananın ses, dayanım ve titreşim koşullarına direk etki etmektedir.

 

Basınç düşürme işlemi, BOMAFA AKVEMTEK Basınç Şartlandırma Vanası içerisinde bulunan delikli mil ile kademeli olarak kritik altı noktalara kadar gerçekleşmektedir. Yani; sisteme giren basınç ile çıkan basınç arasındaki oran, kritik oran değerinin altında olmamalıdır. Bu kritik oranın altında olması istenmeyen basınç değeri, kademeli olarak istenilen basınç değerine düşürülür. Örneğin 125 bar basınç girişi olan sistemde, 49 bar değerine düşüş isteniyor ise, birkaç kademeden oluşan basınç düşürme işlemi gerçekleşir.

Basınçtaki düşme oranı, sistemin verimli çalışmasını ve tesisinize kazanç sağlar.

İstenilen Değerde Kontrol Edilebilir Vana Sistemi

 

Sistemde Türbin öncesinde yada türbin çıkışlarında istenilen basınç değerine BOMAFA AKVEMTEK ürünleri ile en iyi şekilde ulaşma imkanı sağlanmaktadır. Çoklu basınç düşürme sistemi ile, sisteminizin ihtiyacı olan farklı basınç değerlerini, tesisinizin çalışma kapasitesine ayarlamanızı sağlar, bu da yine tesisinizin verimli şekilde çalışmasını sağlamaktadır. 

Kızgınlık Giderme Sistemleri

Desuperheating

 • BOMAFA Basınç düşürme sistemi, kızgınlık giderici sistemle en uygun şekilde çalışır

 

 • Amaç, soğutma suyunun hızlı ve tamamen buharlaşmasını sağlamaktır

 

 • Operasyon parametrelerine göre, birkaç seçenek püskürtme sistemi ile mümkündür.

 

Buhar Şartlandırma Vanaları

Steam Conditioning Valves

BOMAFA AKVEMTEK Buhar Kontrol ve Şartlandırma Vanaları, termik santrallerde, petro-kimya tesislerinde, kağıt ensütrisinde ve çelik sanayisinde, proseste istenilen buhar basıncını ve buhar sıcaklığını elde etmek için kullanılmaktadır. 

İletişim

Hızlı-güvenilir çözümler için ofisimiz ile irtibata geçiniz.

Tel: 0262 999 55 64

info@akvemtek.com

bottom of page