top of page

BOMAFA ürünleri modern tesislerde üretilip, bugün Dünya'da Asya'dan Amerika'ya birçok endüstriyel tesiste kullanılmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında, araştırma çalışmaları Almanya-Bochum Üniversitesi ile yapılmaktadır. Geliştirme fazı ise; BOMAFA Mühendislik Departmanı tarafından, müşterilerin proseslerine özel olarak yapılmaktadır. 

 

BOMAFA ürünleri yüksek kalite ile, kesin çözüm sunmaktadır. 

 

Sunulan ürünler için gerektiği taktirde özel Hidrolik, Pnomatik ya da Elektrik ile çalışan aktuatörler tasarlanıp üretilmektedir.

 

BOMAFA zamanında teslim edilen ve yüksek kalitede ürünleri ile müşterilerine güvenilir şekilde kullanılabilir yüksek sıcaklık ve yüksek basınç değerlerinde çalışabilen kontrol vanalarını üretmeye devam edecektir. 

 

Türbin Bypass Vanası

Türbin By-Pass Vanaları, termik ve nükleer santrallerde türbine giren kızgın buharın, basınçta olabilecek ani dalgalanmalarda, girişini bir saniyeden daha kısa sürede kesebilen, prosesin parametrelerine göre özel olarak tasarlanıp üretilen vanalardır. Alman BOMAFA firması ürünlerinde çözüm ortağı olduğumuz firmalara AKVEMTEK olarak hizmet vermekteyiz. 

Buhar Şartlandırma Vanası

Termik veya nükleer gibi fosil yakıtlar ile çalışan enerji tesislerinde, türbin öncesi giren buharın kalitesi ve parametreleri, türbin ömrü ve verimliliği için çok önemlidir. BOMAFA buhar şartlandırma vanaları bu bağlamda etkin çözüm ortağınız olarak yer almaktadır. (Steam Conditioning Valves)

Buhar Soğutma Sistemi ( Desuperheater ) 

Termik santrallerde buharın hızlı şekilde soğutularak prosese uygun olması gereken prosesler bulunmaktadır. Sisteme enjekte tipi ve hesabı; tüm hattın verimliliğini etkilediğinden, BOMAFA gibi yüksek mühendislik ve bir asırı aşan deneyimi ile verdiği hizmet öne çıkmaktadır. 

Uluslarası

Partnerler

Dump Boruları

Dump boruları da, soğutma sisteminde yer alan, üzeri mesh'li boyutta deliklere sahip yapılardır. Deliklerin çapı ve konumları sistemin verimliliğini etkilediğinden son derece önemlidir. BOMAFA ve AKVEMTEK; dump pipes sistemlerinde enerji üreten fabrika ve tesislere hizmet vermektedir. 

Türbin Kontrol Vanaları

Turbine Control Valves

BOMAFA AKVEMTEK Kontrol Vanaları, termik santrallerde, petro-kimya tesislerinde, kağıt ensütrisinde ve çelik sanayisinde, proseste istenilen buhar basıncını ve buhar sıcaklığını elde etmek için kullanılmaktadır. BOMAFA, müşterilerine özel çözümler sunarak, proseslerinin verimli şekilde çalışmasını sağlamaktadır. 

İletişim

Hızlı-güvenilir çözümler için ofisimiz ile irtibata geçiniz.

Tel: 0262 999 55 64

info@akvemtek.com

bottom of page