top of page
cropped-cropped-handshake-business2

Hakkımızda

Akvemtek Vana Mühendislik Tasarım ve Endüstriyel Makina Ltd. 2013 yılında Kocaeli'de kurulmuş mühendislik, imalat ve ürün geliştirme şirketidir. Fİrma yüksek sıcaklıkta çalışabilen metal yataklı küresel vanalar konusunda tamamladığı iki adet Tubitak projesi ile, ülkemize ve Dünya'ya değer katan ürünler ortaya çıkartmaktadır. 

Vana geliştirme ve imalatı konusunda Dersta markası ile hizmet veren Akvemtek Vana; özellikle yüksek sıcaklıkta çalışabilen ceketli küresel vanalar, özel imalat küresel vanalar, aşındırıcı akışkanda kullanılabilir metal yataklı küresel vanalar alanında Dünya'da ki müşterilerine çözüm ortağı hizmet vermenin yanında; axial vana gibi endüstrinin ihtiyaç duyduğu özel tip vanaların tasarım analiz ve imalat konularında hizmet vermektedir. 

Akvemtek Vana özel tip vana imalatı yanında; endüstrinin ihtiyaç duyduğu vanalar için; temsilcisi olduğu Avrupa menşeili firma ürünleri ile hizmet vermektedir. 

Temsilcisi olduğumuz firmalar ve ürünleri aşağıdaki gibidir; 

 • Döner Bağlantı (Swivel Joint, Rotary Joint )  - IGATEC GmbH (Almanya) 

      Almanya'da mühendislik merkezi ve üretim fabrikası bulunan firmanın ürünleri, bugüne kadar Dünya'nın birçok bölgesine sunduğu ürünleri ve kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. FDA onaylı ürünleri ile gıda, PFA kaplı ürünleri ile kimya, yüksek sıcaklığa dayanıklı ürünleri ile demir-çelik, standart ürünleri ile kağıt, petrol ve enerji sektörlerinde tercih edilmektedir. Hareketli dolum kolları ve boşaltım kolları ile (Loading Arm) endüstrinin önemli ihtiyacını karşılamaktadır. 

Igatec.gif
 • Vana (Valve )  - Maverick Valve (Hollanda) 

      Endüstriyel küresel vana, gate vana, glob vana, çekvalf, şok vanası, kelebek vana, özel tip vana konularında hizmet veren Hollanda menşeili partner firmamız; özellikle petrol ve gaz dağıtım firmaları ile enerji santrallerine yönelik ürünler üretmektedir. Yüksek sıcaklık (High Temperature Valve) ile düşük-kroyejenik (cryogenic valve) ürünlerinde Dünya liderleri arasında bulunan firma, API 6D, API 6A, Apex, Firetest, ISO9001, API 609, API Q1, API 6DSS, API 600 sertifikalarına sahiptir. 

Maverick Logo.png
 • Kelevek Vana (Buterfly Valve )  - Adams Armaturen GmbH (Almanya) 

      Yüksek basınç, yüksek sıcaklık ve büyük çaptaki kelebek vanaları ile Dünya'da birçok baraj, termik santral ve nükleer santralde ürünleri kullanılan Alman menşeili Adams firmasının ürünleri yüksek kalitesi ve kullanılacağı yere özel imalatı ile ön plana çıkmaktadır. Metal metale çalışabilen double yada tripple offset tipte kelebek vanaları da üretebilen firma tesisinizdeki türbinlerin önünde durarak çok daha uzun ömürlü çalışabilmelerini sağlamaktadır. 

500_Adams_for_Letterhead.jpg
 • Türbin By Pass Vanası (By-Pass Valve )  - Bomafa GmbH (Almanya) 

        Termik ve nükleer tesislerde kullanılan türbinler yüksek sıcaklık ve basınca maruz kalmaktadır. Türbine girmesi gereken buharın proses değerlerine uygun olması, enerjinin verimli şekilde üretimi için kritiktir. Buhar kalitesinde oluşabilen problemlerde BOMAFA firmasının ürettiği bypass vanaları sensörlerden alınan bilgiler doğrultusunda bir saniyenin altında açma yaparak, buharın sistemden kontrollü şekilde atılmasını veya kontrol edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanında kızgınlık giderici soğutma vanalarıyla da enerji tesislerine hizmet vermektedir. 

Bomafa.jpg
1.png

        Yüksek sıcaklık, yüksek basınç, kryojenik ugulamalarında her türlü küresel vanayı değerli müşterilerine sunabilen LCM firması; özellikle termik santraller, kimya sanayi, petrol ve gaz dağıtım firmalarının ihtiyacı olan yüksek kalitede ürünleri kullanıcıyla buluşturmaktadır. 

 • Endüstriyel Küresel Vana (Ball Valve )  - LCM SpA (İtalya) 

 • Endüstriyel Küresel Gaz Vanası (Ball Valve for Gas Distribution )  - ADL (Rusya) 

        Gaz dağıtımına yönelik küresel vana ürünleri sunan Rus menşeili ADL markası ürünleri Avrupa'da yoğun şekilde kullanılmaktadır. Beeval markasıyla satılan küresel vanaların maliyetleri yüksek imalat adedi ve otomatik üretim ve kontrol hatlarıyla minimize edilirken; üst seviye kalitesi ile toprak altı kullanılan fully welded tip küresel vanalarını müşterilerine sunmaktadır. Türkiye temsilcisi olarak hizmet verdiğimiz ürünlerin detayına, küresel vana linkinden erişebilirsiniz. 

Logo_adl.jpg
 • Gıda ve İlaç Sanayi Vanaları (Food & Pharmaceutical )  - Mei Valve (İtalya) 

        Petrol ve gaz dağıtımı yanında; kimya, gıda ve ilaç sanayisine yönelen Mei Valve ürünleri Türkiye'de Akvemtek Ltd. tarafından sunulmaktadır. Ürün gamı açısından çok geniş yelpazede ve yüksek kalitede ürünler sunan firma özellikle; PED 97/23/EC standardına uygun Swing tip, disk tip, dual tip çekvalf, gıda, ilaç sanayisi, termik santraller ve gaz tesisleri için kelebek vanalar, sight glasses ürünler, özel tip ürünler konusunda müşterilerine destek olmaktadır. Firmanın gıda, ilaç ve kimya sektörü için FDA sertifiklarının yanında, ATEX, API ve ISO 9001 sertifikları mevcuttur.     

mei-valvole.jpg
 • Su Hidrolik Vanaları (Çelik, Pres, Otomotiv )  - Tiefenbach (Almanya) 

        Genellikle yağ ile çalışan hidrolik sistemlere alternatif olan Tİefenbach çözümleri; çevreci ve inovatif çözümleri ile Türkiye'de Akvemtek firması ile olan partnerliği her geçen gün artarak büyümektedir. Paslanmaz çelikten üretilen yüksek kaliteli hidrolik sistem ünitelerinde küçük valflerden, tasarımıda içinde barındıran büyük manifold sistemleri üretebilmektedir. Dünya'da birçok pres sistemi; akışkan tipini yağdan suya dönüştürülerek hem maliyet giderleri düşürülmekte, hem de çevreye atılan kirli yağ atığı problemini ortadan kaldırmaktadır.  

tief_142867_logo_4c_rz_01.jpg
 • PFA Kaplı Vanalar (Kimya )  - GFT (Almanya) 

        Kimya sektörünün ihtiyaç duyduğu, iç kısmı teflon malzeme kaplı küresel vana, kelebek vana ve çekvalf ürünlerini sunan Almanya menşeili GFT firması; yüksek mühendislik altyapısı ve kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Akvemtek tarafından kimya ve petro-kimya sektörüne sunulan ürünler, uygulamaya özel olarakda tasarlanıp üretilebilmektedir. 

logo.png
 • Kelebek Vanalar (Enerji, Çelik, Petrol, Gaz, Kimya )  - Alfa Europe (Hollanda) 

        Yalnızca kelebek vana alanında uzmanlaşmış olan Hollanda menşeili Alfa Europe firmasının özellikle metal metale sıfır sızdırmazlık sağlayan yüksek mukavemetli ürünleri endüstride tercih edilmektedir. Yalnızca kelebek vanada uzmanlaşmış olmanın getirdiği maliyet ve kalite avantajını satışlarına yansıtan firmanın ürünleri Akvemtek firması tarafından müşterilerine sunulmaktadır. 

logo-wit.jpg
 • Özel Kelebek Vanalar (Enerji, Çelik, Petrol, Gaz, Kimya )  - Fackert (Almanya) 

        Butik kelebek vana imalatı yapan Fackert Specialarmaturen GmbH firması Almanya'da bulunmakta olup özellikle büyük çaptaki ürünlerin imalatını yapmaktadır. Metal yataklı olan kelebek vanalarda sıfır sızdırmazlıklı büyük çapta kelebek vanaları sunabilen Fackert firmasının ürünlerinin özel talep edilen malzemelerden de üretilmesi mümkündür. Çift ofsetli (double offset) kelebek vanaları da üretebilen firmanın referans listesinde özellikle enerji santralleri ve çelik fabrikaları yoğun şekilde yer almaktadır. 

Logo-Fackert_Türkiye.jpg
 • Ölçüm ve Test Aletleri - IDM Instruments 

        IDM Instruments test cihazları Avusturalya menşeili olup birbirinden farklı birçok test ekipmanı imalatını kendi bünyesinde yapabilmektedir. 1972 yılında kurulan firma; halı kalınlığı ölçümünden, plastik malzeme çekme testi cihazlarına kadar birbirinden farklı birçok test ekipmanının imalatını yaparak; Dünya çapında hizmet vermektedir. Akvemtek Mühendislik olarak; IDM Instruments firmasının tüm test ve ölçüm cihazlarının tek Türkiye distribütörü olarak, tekstil, maden, enerji, plastik, otomotiv gibi birçok farklı sektöre hizmet vermenin memnuniyetini yaşamaktayız. 

IDM-Logo.png
 • Yüzey Bilya Dövme Çözümleri- Sentenso (Almanya)

Akvemtek Mühendislik, akıllı dövme proses teknolojisi ile tanınan Almanya'dan Sentenso ile işbirliği içinde prosesle ilgili çeşitli ürün ve sistemlerin dağıtımını yapmaktadır. Sentenso ürün yelpazesi, sensörler ve aktüatörlerden ölçüm ve kontrol sistemlerine, ekipmanlara ve komple dövme sistemlerine kadar uzanır. Uygulamalar genel endüstriden otomotiv endüstrisine ve havacılık sektörüne kadar uzanmaktadır. Akvemtek, yenilikçi PeenBots dahil olmak üzere ürün ve sistem tedariki ile Türkiye'deki müşterilerini desteklemektedir. Bu bilyeli dövme makineleri, operasyonel güvenliği ve proses güvenilirliğini artırmak için yalın, yeşil ve temiz bilyeli dövme işlemleri için tasarlanmıştır.

Logo_sentenso_Smart_Peening_Solutions_web_Hex_0080c67.png

Değerlerimiz:

 • Zamanında teslimat

 • Uygun kalite 

 • Uygun fiyat

                                                                              

bottom of page