BİZ KİMİZ ?
Tarihçemiz

Akvemtek Mühendislik; 1998'de Almanya Hamburg'ta, değerli büyüğümüz Mikdat Aydın tarafından kurulan Aytec Armaturen GmbH firmasının devamı niteliğinde; proseslere özel geliştirdiği vanalar ile 2013 yılında Kocaeli'de kurulmuş olup, geçen yıllar içerisinde; demir çelikten kağıt sektörüne, enerjiden petro-kimyaya  birbirinden farklı  birçok sektöre çözüm ortağı olmuştur. Dünya'nın farklı bölgelerinde; alanında uzman firmalarla imzaladığı partnerlik anlaşmaları ile; hem kendi ürünleri hem de global firmaların ürünleri ile hizmet alanını arttırmıştır. Kanada, Almanya, İngiltere gibi ülkelere, kendi tasarladığı vana ve vana parçalarını ihraç ederken; makine kapasitesini en yüksek verimde kullanabilmek amacıyla, Avrupa ülkerine yüksek kalitede talaşlı imalat parçalarını özel olarak üreterek sevk etmektedir.

Akvemtek Mühendislik; özellikle vana alaınında ülkemizde birçok ilki ortaya koyabilmiş firma olmuştur. Bunlar arasında; Türkiye'de ilk sıfır sızdırmaz metal metal küresel vana, ilk 500°C üzerinde çalışabilen küresel vana, ilk inconel döndürme kolu bulunan uzun saplı vana, ilk titanyum malzeme gate vana, ilk yarım küre küresel vana.... 

Akvemtek; kendi markası ile ortaya koyduğu ürünler yanında, partnerlerine ait farklı sektörlerde Endüstriyel ürünlerin Türkiye ve İngiltere'de satış distribütörlüğünü de yapmaktadır. Igatec GmbH, Pre-vent GmbH, Bomafa Gmbh, Tiefenbach GmbH, RSG GmbH, Orpima Ltd., IDM Instruments, Sentenso GmbH, LCM Valve , Fackert Valve gibi; farklı alan ve ürünler  de hizmet sunan birçok firmayla entegre şekilde çalışmaktadır.

Akvemtek; İngiltere Mühendislik  ve Satış Merkezi, Türkiye Satış Ofisi ve Çin Fabrikası ve Dünya'nın farklı ülkelerinde bulunan partnerlikleri ile globalleşerek büyümeye devam etmektedir.

...çünkü biz neye ihtiyacınız olduğunu biliyoruz.

Misyonumuz

Yekpare yapıda olduğumuz şirket çalışanlarımız ve partnerlerimizle birlikte; çözüm ortağı olduğumuz firmalara, uygun maliyet ve yüksek kalitede endüstriyel ürünlerimizi hızlı ve inovatif biçimde sunabilmek.

Vizyonumuz

Avrupa'nın en çok tercih edilen ilk beş endüstriyel ürün firması olurken, özel tip vanaların tasarım ve imalatında lider firma olabilmek. 

Partnerler
Ölçüm ve Test Aletleri - IDM Instruments

Ölçüm ve Test Aletleri - IDM Instruments

 IDM Instruments test cihazları Avusturalya menşeili olup birbirinden farklı birçok test ekipmanı imalatını kendi bünyesinde yapabilmektedir. 1972 yılında kurulan firma; halı kalınlığı ölçümünden, plastik malzeme çekme testi cihazlarına kadar birbirinden farklı birçok test ekipmanının imalatını yaparak; Dünya çapında hizmet vermektedir. Akvemtek Mühendislik olarak; IDM Instruments firmasının tüm test ve ölçüm cihazlarının tek Türkiye distribütörü olarak, tekstil, maden, enerji, plastik, otomotiv gibi birçok farklı sektöre hizmet vermenin memnuniyetini yaşamaktayız

Özel Kelebek Vanalar (Enerji, Çelik, Petrol, Gaz,

Özel Kelebek Vanalar (Enerji, Çelik, Petrol, Gaz,

Butik kelebek vana imalatı yapan Fackert Specialarmaturen GmbH firması Almanya'da bulunmakta olup özellikle büyük çaptaki ürünlerin imalatını yapmaktadır. Metal yataklı olan kelebek vanalarda sıfır sızdırmazlıklı büyük çapta kelebek vanaları sunabilen Fackert firmasının ürünlerinin özel talep edilen malzemelerden de üretilmesi mümkündür. Çift ofsetli (double offset) kelebek vanaları da üretebilen firmanın referans listesinde özellikle enerji santralleri ve çelik fabrikaları yoğun şekilde yer almaktadır. 

Kelebek Vanalar (Enerji, Çelik, Petrol, Gaz, Kimya

Kelebek Vanalar (Enerji, Çelik, Petrol, Gaz, Kimya

        Yalnızca kelebek vana alanında uzmanlaşmış olan Hollanda menşeili Alfa Europe firmasının özellikle metal metale sıfır sızdırmazlık sağlayan yüksek mukavemetli ürünleri endüstride tercih edilmektedir. Yalnızca kelebek vanada uzmanlaşmış olmanın getirdiği maliyet ve kalite avantajını satışlarına yansıtan firmanın ürünleri Akvemtek firması tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

PFA Kaplı Vanalar (Kimya )  - GFT (Almanya)

PFA Kaplı Vanalar (Kimya ) - GFT (Almanya)

Kimya sektörünün ihtiyaç duyduğu, iç kısmı teflon malzeme kaplı küresel vana, kelebek vana ve çekvalf ürünlerini sunan Almanya menşeili GFT firması; yüksek mühendislik altyapısı ve kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Akvemtek tarafından kimya ve petro-kimya sektörüne sunulan ürünler, uygulamaya özel olarakda tasarlanıp üretilebilmektedir. 

Su Hidrolik Vanaları - Tiefenbach (Almanya)

Su Hidrolik Vanaları - Tiefenbach (Almanya)

        Genellikle yağ ile çalışan hidrolik sistemlere alternatif olan Tİefenbach çözümleri; çevreci ve inovatif çözümleri ile Türkiye'de Akvemtek firması ile olan partnerliği her geçen gün artarak büyümektedir. Paslanmaz çelikten üretilen yüksek kaliteli hidrolik sistem ünitelerinde küçük valflerden, tasarımıda içinde barındıran büyük manifold sistemleri üretebilmektedir. Dünya'da birçok pres sistemi; akışkan tipini yağdan suya dönüştürülerek hem maliyet giderleri düşürülmekte, hem de çevreye atılan kirli yağ atığı problemini ortadan kaldırmaktadır.  

Gıda ve İlaç Sanayi Vanaları (Food & Pharmaceutica

Gıda ve İlaç Sanayi Vanaları (Food & Pharmaceutica

        Petrol ve gaz dağıtımı yanında; kimya, gıda ve ilaç sanayisine yönelen Mei Valve ürünleri Türkiye'de Akvemtek Ltd. tarafından sunulmaktadır. Ürün gamı açısından çok geniş yelpazede ve yüksek kalitede ürünler sunan firma özellikle; PED 97/23/EC standardına uygun Swing tip, disk tip, dual tip çekvalf, gıda, ilaç sanayisi, termik santraller ve gaz tesisleri için kelebek vanalar, sight glasses ürünler, özel tip ürünler konusunda müşterilerine destek olmaktadır. Firmanın gıda, ilaç ve kimya sektörü için FDA sertifiklarının yanında, ATEX, API ve ISO 9001 sertifikları mevcuttur.     

Endüstriyel Küresel Gaz Vanası (Ball Valve for Gas

Endüstriyel Küresel Gaz Vanası (Ball Valve for Gas

        Gaz dağıtımına yönelik küresel vana ürünleri sunan Rus menşeili ADL markası ürünleri Avrupa'da yoğun şekilde kullanılmaktadır. Beeval markasıyla satılan küresel vanaların maliyetleri yüksek imalat adedi ve otomatik üretim ve kontrol hatlarıyla minimize edilirken; üst seviye kalitesi ile toprak altı kullanılan fully welded tip küresel vanalarını müşterilerine sunmaktadır. Türkiye temsilcisi olarak hizmet verdiğimiz ürünlerin detayına, küresel vana linkinden erişebilirsiniz. 

Endüstriyel Küresel Vana (Ball Valve )  - LCM SpA

Endüstriyel Küresel Vana (Ball Valve ) - LCM SpA

Yüksek sıcaklık, yüksek basınç, kryojenik ugulamalarında her türlü küresel vanayı değerli müşterilerine sunabilen LCM firması; özellikle termik santraller, kimya sanayi, petrol ve gaz dağıtım firmalarının ihtiyacı olan yüksek kalitede ürünleri kullanıcıyla buluşturmaktadır. 

Türbin By Pass Vanası (By-Pass Valve )  - Bomafa G

Türbin By Pass Vanası (By-Pass Valve ) - Bomafa G

              Termik ve nükleer tesislerde kullanılan türbinler yüksek sıcaklık ve basınca maruz kalmaktadır. Türbine girmesi gereken buharın proses değerlerine uygun olması, enerjinin verimli şekilde üretimi için kritiktir. Buhar kalitesinde oluşabilen problemlerde BOMAFA firmasının ürettiği bypass vanaları sensörlerden alınan bilgiler doğrultusunda bir saniyenin altında açma yaparak, buharın sistemden kontrollü şekilde atılmasını veya kontrol edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanında kızgınlık giderici soğutma vanalarıyla da enerji tesislerine hizmet vermektedir. 

Maverick Valve-Hollanda

Maverick Valve-Hollanda

Endüstriyel küresel vana, gate vana, glob vana, çekvalf, şok vanası, kelebek vana, özel tip vana konularında hizmet veren Hollanda menşeili partner firmamız; özellikle petrol ve gaz dağıtım firmaları ile enerji santrallerine yönelik ürünler üretmektedir. Yüksek sıcaklık (High Temperature Valve) ile düşük-kroyejenik (cryogenic valve) ürünlerinde Dünya liderleri arasında bulunan firma, API 6D, API 6A, Apex, Firetest, ISO9001, API 609, API Q1, API 6DSS, API 600 sertifikalarına sahiptir. 

Döner Bağlantı- IGATEC GmbH (Germany)

Döner Bağlantı- IGATEC GmbH (Germany)

Almanya'da mühendislik merkezi ve üretim fabrikası bulunan Igatec GmbH ürünleri, bugüne kadar Dünya'nın birçok bölgesinde kullanılan Döner Boru Bağlantısı-Swivel Joint ve Rotary joint ürünlerini tasarlayıp üretmenin gururunu yaşamaktadır. Yüksek dayanıklılık ve uzun ömür gerektiren, çelik santralleri, termik santraller, buharlı endüstriyel hatlar, petrol ve gaz gibi kritik birçok proseste tercih edilmektedir.  FDA onaylı ürünleri ile gıda, PFA kaplı ürünleri ile kimya, yüksek sıcaklık ve yüksek basınç noktalarında tercih edilmektedir. Ayrıca hizmet verdiği hareketli dolum kolları ve boşaltım kolları ile (Loading Arm) endüstrinin önemli ihtiyacını karşılamaktadır. Akvemtek Mühendislik; 2013 yılından beri Igatec GmbH ile olan partnerliğini birçok alanda sürdürüken, Türkiye temsilcisi olarak en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir.