Bize Ulaşın

TARİHÇEMİZ

Akvemtek Mühendislik; 1998'de Almanya Hamburg'ta, değerli büyüğümüz Mikdat Aydın tarafından kurulan Aytec Armaturen GmbH firmasının devamı niteliğinde; proseslere özel geliştirdiği vanalar ile 2013 yılında Kocaeli'de kurulmuş olup, geçen yıllar içerisinde; demir çelikten kağıt sektörüne, enerjiden petro-kimyaya birbirinden farklı birçok sektöre çözüm ortağı olmuştur.

Dünya'nın farklı bölgelerinde; alanında uzman firmalarla imzaladığı partnerlik anlaşmaları ile; hem kendi ürünleri hem de global firmaların ürünleri ile hizmet alanını arttırmıştır. Kanada, Almanya, İngiltere gibi ülkelere, kendi tasarladığı vana ve vana parçalarını ihraç ederken; makine kapasitesini en yüksek verimde kullanabilmek amacıyla, Avrupa ülkerine yüksek kalitede talaşlı imalat parçalarını özel olarak üreterek sevk etmektedir. Akvemtek Mühendislik; özellikle vana alaınında ülkemizde birçok ilki ortaya koyabilmiş firma olmuştur.Bunlar arasında; Türkiye'de ilk sıfır sızdırmaz metal metal küresel vana, ilk 500°C üzerinde çalışabilen küresel vana, ilk inconel döndürme kolu bulunan uzun saplı vana, ilk titanyum malzeme gate vana, ilk yarım küre küresel vana.... Akvemtek; kendi markası ile ortaya koyduğu ürünler yanında, partnerlerine ait farklı sektörlerde Endüstriyel ürünlerin Türkiye ve İngiltere'de satış distribütörlüğünü de yapmaktadır. Igatec GmbH, Pre-vent GmbH, Bomafa Gmbh, Tiefenbach GmbH, RSG GmbH, Orpima Ltd., IDM Instruments, Sentenso GmbH, LCM Valve , Fackert Valve gibi; farklı alan ve ürünler de hizmet sunan birçok firmayla entegre şekilde çalışmaktadır.

Akvemtek; İngiltere Mühendislik ve Satış Merkezi, Türkiye Satış Ofisi ve Çin Fabrikası ve Dünya'nın farklı ülkelerinde bulunan partnerlikleri ile globalleşerek büyümeye devam etmektedir. ...çünkü biz neye ihtiyacınız olduğunu biliyoruz.


KALİTE

MİSYON
Yekpare yapıda olduğumuz şirket çalışanlarımız ve partnerlerimizle birlikte; çözüm ortağı olduğumuz firmalara, uygun maliyet ve yüksek kalitede endüstriyel ürünlerimizi hızlı ve inovatif biçimde sunabilmek.

VİZYON
Avrupa'nın en çok tercih edilen ilk beş endüstriyel ürün firması olurken, özel tip vanaların tasarım ve imalatında lider firma olabilmek.