top of page

Özel İmalat Vanalar / Special Valves /Tailor Made Valves

İletişim

Hızlı-güvenilir çözümler için ofisimiz ile irtibata geçiniz.

Tel: 0262 999 55 64

info@akvemtek.com

Akvemtek Vana firmasının kurulum amacı olan özel istek üzerine tasarlanıp üretilen vanaları Türkiye'de ender şekilde üretip Dünya'ya ihraç edebilen firma olmanın gururunu yaşamaktayız. Akvemtek firması kalitesi ve yarattığı müşteri memnuniyeti ile; tedarikçi ve ithalatçı firma konumuna geçerken, oluşturulan Dersta markası, tamamen standart dışı özel yapım küresel vana ve diğer tip özel vanalara odaklanmıştır. 

Küresel vanalarda düşük sızdırmalık değerlerine sahip metal yataklı küresel vanaların yanında; özel malzemeli küresel vanaların imalatını da tasarlayıp üretebilme kabiliyeti mevcuttur. Prosesiniz için gerekli olan mesafe talebi ne ise; o boyutta küresel vana imalatı yapılabilmektedir. 

Bunun yanında barajlarda türbin öncesi vuruntuyu engellemek amaçlı gerekli olan Axial Vana tasarım ve üretimini yapan firmamız, rotary vanalara odaklanarak, bu alanda yeni üretim metodlarını test etmektedir. 

Dersta markamız ile; firmanızın ihtiyaç duyduğu küresel vana ve axial vanayı sunabilen firmamız; yurtdışından alımını yaptığınız ürünler için de alternatifleri hızlı imalat metodları ile sunabilmektedir. 

99.png

Özel İmalat Küresel Vanalar 

Özel tip küresel vanalarda; yüksek sıcaklık, yüksek basınç gibi farklı uygulamalara uygun özel küresel vanalar üretilebilmektedir. Tailor Made vana olarak geçen bu tip ürünler kimyevi akışkanlarda geçen asidik-bazik akışkanlar için ihtiyaç duyulan; dublex, inconel, superdublex dolu bar malzemeden üretimler yapılabilmektedir. 

Bunların haricinde C22.8 gibi bar karbon çelik malzemelerin yanında AISI 304 ve ya AISI 316, AISI316Ti gibi uygulamaya özgü dolu malzemeden dayanımı yüksek, endüstriye yüksek küresel vanalar üretilebilmektedir. 

Küresel vana ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi: www.dersta.com adresinden detaylı şekilde alınabilir. 

DN100 PN440 Metal Seated Ball Valve-2.pn

Ağırlıklı olarak Türkiye'nin önde gelen kurumsal firmalarına hizmet verdiğimiz bu tip ürünlerde zamanında teslimat, kalite, optimum maliyet firma olarak önem verdiğimiz noktalardır. 

Firmaların ihtiyaç duyduğu metal yataklı wafer tip küresel vanaların yanında; küre bölgesinde boşluk olmayan (ptfe ile doldurulmuş) küresel vanaların imalatı yine AKvemtek tarafından mümkündür. 

3 yollu valve_2.jpg

Tamamen ihtiyaç duyulan prosese göre tasarımı yapılan terzilik usülü özel imalat küresel vanalarda üç yada dört yollu opsiyonlarda mevcuttur. 

Kesit-Beyaz Fon.jpg

Françis türbini kullanan barajlarda, akışkanda meydana gelen basınç düşüşünde; oluşan vuruntu ile türbin çarklarında kavitasyon oluşumunu engellemek amacıyla kullanılan axial vanalarda; ülkemizde bulunan barajlara, ürettiğimiz ürünleri sunmaktayız. 

1.3.jpg

Akvemtek eksenel vanalar hakkında daha detaylı bilgiye, Dersta firma web sitesinden ulaşılabilmektedir. 

Dersta-Son.png
Made in Turkey.jpg
11.png

Axial Vanalar

bottom of page