top of page

Türbin Vanaları

  • Ölçüm delikleri, akışın gerçekleştiği hatta daraltma yaparak, boru içerisindeki akışkan hızının artmasını ve bu sayede kısmen laminer akışın elde edildiği noktada ölçüm işleminin gerçekleşmesini sağlar

     

  • Daralan boru kesitinde, akışkan hızının artması ile, basınç azaltılmış olur.

    Elde edilen basınç farkı (Δp) ile, hat üzerindeki akışkana dair gerekli hesaplamalar ve ayarlamalar yapılabilmektedir.

Standart Ölçüm Deliği

AKVEMTEK BOMAFA Standart Ölçüm Deliğinin dış yüzük kısmı, ölçüm deliği levhasına direk uzatma sağlar. Her delikten basınç değişiminin ölçüm değeri elde edilebilir.

 

Standart Nozul

Nozul öncesinde ve sonrasında bulunan her delikten ölçüm değerinin alınabilesini sağlayan sistemdir. Venturi tip nozullara göre kullanıldığı proseslerde fiyat avantajı sağlar.

 

Ölçüm Kesiti

Ölçüm kesiti, standart ve kesiksiz ve dış akış sağlayarak standart ölçüm deliği gibi iyi sonuçların elde edilmesini sağlarlar. Genelde küçük çaplı borularda tercih edilirler. Sistem içi çok temiz şekilde işlenmiş boruları gerektirir.  

Uluslarası

Partnerler

Ölçüm Delikleri

Metering Orifices

BOMAFA AKVEMTEK Ölçüm Deliği Sistemleri, içerisinde yüksek basıncı barındıran bir çok sektör, özellikle termik santrallerde kullanılmaktadır. AKVEMTEK; BOMAFA Türkiye temsilciliği ile, prosesinize en uygun ölçüm delikleri belirlenip hesaplandıktan sonra çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimize sunulmaktadır.

İletişim

Hızlı-güvenilir çözümler için ofisimiz ile irtibata geçiniz.

Tel: 0262 999 55 64

info@akvemtek.com

bottom of page