Bize Ulaşın

Ölçüm ve Test Aletleri - IDM Instruments

IDM Instruments test cihazları Avusturalya menşeili olup birbirinden farklı birçok test ekipmanı imalatını kendi bünyesinde yapabilmektedir. 1972 yılında kurulan firma; halı kalınlığı ölçümünden, plastik malzeme çekme testi cihazlarına kadar birbirinden farklı birçok test ekipmanının imalatını yaparak; Dünya çapında hizmet vermektedir.

Akvemtek Mühendislik olarak; IDM Instruments firmasının tüm test ve ölçüm cihazlarının tek Türkiye distribütörü olarak, tekstil, maden, enerji, plastik, otomotiv gibi birçok farklı sektöre hizmet vermenin memnuniyetini yaşamaktayız

Kelebek Vanalar (Enerji, Çelik, Petrol, Gaz, Kimya)

Yalnızca kelebek vana alanında uzmanlaşmış olan Hollanda menşeili Alfa Europe firmasının özellikle metal metale sıfır sızdırmazlık sağlayan yüksek mukavemetli ürünleri endüstride tercih edilmektedir

Yalnızca kelebek vanada uzmanlaşmış olmanın getirdiği maliyet ve kalite avantajını satışlarına yansıtan firmanın ürünleri Akvemtek firması tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

Su Hidrolik Vanaları - Tiefenbach (Almanya)

Genellikle yağ ile çalışan hidrolik sistemlere alternatif olan Tİefenbach çözümleri; çevreci ve inovatif çözümleri ile Türkiye'de Akvemtek firması ile olan partnerliği her geçen gün artarak büyümektedir.

Paslanmaz çelikten üretilen yüksek kaliteli hidrolik sistem ünitelerinde küçük valflerden, tasarımıda içinde barındıran büyük manifold sistemleri üretebilmektedir. Dünya'da birçok pres sistemi; akışkan tipini yağdan suya dönüştürülerek hem maliyet giderleri düşürülmekte, hem de çevreye atılan kirli yağ atığı problemini ortadan kaldırmaktadır.

PFA Kaplı Vanalar (Kimya ) - GFT (Almanya)

Kimya sektörünün ihtiyaç duyduğu, iç kısmı teflon malzeme kaplı küresel vana, kelebek vana ve çekvalf ürünlerini sunan Almanya menşeili GFT firması; yüksek mühendislik altyapısı ve kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Akvemtek tarafından kimya ve petro-kimya sektörüne sunulan ürünler, uygulamaya özel olarakda tasarlanıp üretilebilmektedir.

Gıda ve İlaç Sanayi Vanaları (Food & Pharmaceutica)

Petrol ve gaz dağıtımı yanında; kimya, gıda ve ilaç sanayisine yönelen Mei Valve ürünleri Türkiye'de Akvemtek Ltd. tarafından sunulmaktadır. Ürün gamı açısından çok geniş yelpazede ve yüksek kalitede ürünler sunan firma özellikle; PED 97/23/EC standardına uygun Swing tip, disk tip, dual tip çekvalf, gıda, ilaç sanayisi, termik santraller ve gaz tesisleri için kelebek vanalar, sight glasses ürünler, özel tip ürünler konusunda müşterilerine destek olmaktadır. Firmanın gıda, ilaç ve kimya sektörü için FDA sertifiklarının yanında, ATEX, API ve ISO 9001 sertifikları mevcuttur.     

Endüstriyel Küresel Gaz Vanası (Ball Valve for Gas)

Gaz dağıtımına yönelik küresel vana ürünleri sunan Rus menşeili ADL markası ürünleri Avrupa'da yoğun şekilde kullanılmaktadır. Beeval markasıyla satılan küresel vanaların maliyetleri yüksek imalat adedi ve otomatik üretim ve kontrol hatlarıyla minimize edilirken; üst seviye kalitesi ile toprak altı kullanılan fully welded tip küresel vanalarını müşterilerine sunmaktadır. Türkiye temsilcisi olarak hizmet verdiğimiz ürünlerin detayına, küresel vana linkinden erişebilirsiniz. 

 

Endüstriyel Küresel Vana (Ball Valve ) - LCM SpA

Yüksek sıcaklık, yüksek basınç, kryojenik ugulamalarında her türlü küresel vanayı değerli müşterilerine sunabilen LCM firması; özellikle termik santraller, kimya sanayi, petrol ve gaz dağıtım firmalarının ihtiyacı olan yüksek kalitede ürünleri kullanıcıyla buluşturmaktadır. 

 

 

Türbin By Pass Vanası (By-Pass Valve ) - Bomafa G

Termik ve nükleer tesislerde kullanılan türbinler yüksek sıcaklık ve basınca maruz kalmaktadır. Türbine girmesi gereken buharın proses değerlerine uygun olması, enerjinin verimli şekilde üretimi için kritiktir. Buhar kalitesinde oluşabilen problemlerde BOMAFA firmasının ürettiği bypass vanaları sensörlerden alınan bilgiler doğrultusunda bir saniyenin altında açma yaparak, buharın sistemden kontrollü şekilde atılmasını veya kontrol edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanında kızgınlık giderici soğutma vanalarıyla da enerji tesislerine hizmet vermektedir. 

Maverick Valve-Hollanda

Endüstriyel küresel vana, gate vana, glob vana, çekvalf, şok vanası, kelebek vana, özel tip vana konularında hizmet veren Hollanda menşeili partner firmamız; özellikle petrol ve gaz dağıtım firmaları ile enerji santrallerine yönelik ürünler üretmektedir. Yüksek sıcaklık (High Temperature Valve) ile düşük-kroyejenik (cryogenic valve) ürünlerinde Dünya liderleri arasında bulunan firma, API 6D, API 6A, Apex, Firetest, ISO9001, API 609, API Q1, API 6DSS, API 600 sertifikalarına sahiptir. 

 

Döner Bağlantı- IGATEC GmbH (Germany)

Almanya'da mühendislik merkezi ve üretim fabrikası bulunan Igatec GmbH ürünleri, bugüne kadar Dünya'nın birçok bölgesinde kullanılan Döner Boru Bağlantısı-Swivel Joint ve Rotary joint ürünlerini tasarlayıp üretmenin gururunu yaşamaktadır. Yüksek dayanıklılık ve uzun ömür gerektiren, çelik santralleri, termik santraller, buharlı endüstriyel hatlar, petrol ve gaz gibi kritik birçok proseste tercih edilmektedir.  FDA onaylı ürünleri ile gıda, PFA kaplı ürünleri ile kimya, yüksek sıcaklık ve yüksek basınç noktalarında tercih edilmektedir. Ayrıca hizmet verdiği hareketli dolum kolları ve boşaltım kolları ile (Loading Arm) endüstrinin önemli ihtiyacını karşılamaktadır. Akvemtek Mühendislik; 2013 yılından beri Igatec GmbH ile olan partnerliğini birçok alanda sürdürüken, Türkiye temsilcisi olarak en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir. 

Özel Kelebek Vanalar (Enerji, Çelik, Petrol, Gaz)

Butik kelebek vana imalatı yapan Fackert Specialarmaturen GmbH firması Almanya'da bulunmakta olup özellikle büyük çaptaki ürünlerin imalatını yapmaktadır. Metal yataklı olan kelebek vanalarda sıfır sızdırmazlıklı büyük çapta kelebek vanaları sunabilen Fackert firmasının ürünlerinin özel talep edilen malzemelerden de üretilmesi mümkündür. Çift ofsetli (double offset) kelebek vanaları da üretebilen firmanın referans listesinde özellikle enerji santralleri ve çelik fabrikaları yoğun şekilde yer almaktadır. 

                                     

Tanker ve Depolama Çözümleri - Rhino Tank

1976 yılında kurulan Rhino Tank, Kocaeli'de her geçen gün artan insan kaynakları altyapısıyla, Türkiye yanında, Dünya'nın farklı bölgelerine Tanker ve Depolama ürünleri konusunda çözümler sunmaktadır.
Akvemtek; ADR'li Tank, madeni yağ tankeri, gıda tankeri, silolar, otoklav, eşanjör, emülsiyon tankı, reaktör tankı gibi farklı alanlarda çözümler sunan Rhino Tank'ın İngiltere temsilciliğini başarılı şekilde sürdürmektedir. 

Çikolata Makineleri - Orpima

Türkiye'de çikolata makinelerinin tasarım ve imalatını yapan Orpima firmasının İngiltere ve Avrupa temsilciliğini yapan Akvemtek, özellikle terzi usülü talebe uygun çalışmalarda köprü görevini üstlenmektedir. 
Orpima firması; toz kakao inceltme değirmeni, çikolata silindiri, çikolata inceltici, çikolata temperleme, gıda eşenjörü gibi birbirinden farklı birçok makinenin imalatına anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Akıllı Bilya Çözümleri

Kum püskürtme ve bilyeli dövme ile mekanik yüzey işleme, sürekli kalite kontrollerinin yanı sıra sistematik, güvenilir ve verimli bir süreç kontrolü gerektirir.
Güvenilir bir süreç yönetimi için; Almanya'da yer alan Sentenso, akış sensörleri ve valflerden manuel ekipman ve robotlu makinelere kadar müşteri odaklı ve yenilikçi çözümler sunar.