top of page

Direk Kontrollü Yön Kontrol Vanaları

made-in-germany-png-7.png

2/2 Catridge Vanalar

Birçok farklı sektörde kullanımı mümkün olan bu su hidroliği vanasının maksimum basıncı 320 bardır. Normalde açık veya normalde kapalı pozisyonda üretilebilen bu tip yön kontrol vanalarında DN16 ve DN200 arasındaki boyutlarda sunulabilmektedir. Ayrıca acil durumlarda manuel durdurma kolu da içerebilmektedir. Ürün su gibi temiz akışkanlarda kullanıldığından yüzde yüz paslanmaz malzemeden üretilmektedir. 

Uluslarası

Partnerler

tief_142867_logo_4c_rz_01.jpg

Direk Etkili Yön Kontrol Valfleri

2.jpg

Elektrik, hidrolik, pnomatik, mekanik veya manuel olarak kontrol edilebilir olan ve birçok farklı sektörde kullanımı mümkün olan su hidroliği vanasının maksimum basıncı 320 bardır. Talebe göre özel üretimin de mümkün olduğu bu tip yön kontrol valfi ürünler, su gibi temiz akışkanlarda kullanıldığından yüzde yüz paslanmaz malzemeden üretilmektedir. Talebe göre birbirinden farklı ürün ve tip seçeneği bulunan yön kontrol valfleri 2/2 ve 3/2 çalışma tiplerinde tasarlanıp üretilmektedir.  

Pilot Etkili Yön Kontrol Valfleri

Elektrik, hidrolik, pnomatik, mekanik veya manuel olarak kontrol edilebilir olan ve birçok farklı sektörde kullanımı mümkün olan su hidroliği vanasının maksimum basıncı 320 bardır. Sch ve Ex gibi özel güvenlik ve patlamaya karşı dayanıklı ürünler, su gibi temiz akışkanlarda kullanıldığından yüzde yüz paslanmaz malzemeden üretilmektedir. Talebe göre birbirinden farklı ürün ve tip seçeneği bulunan yön kontrol valfleri 2/2, 3/2 ve 4/3 çalışma tiplerinde tasarlanıp üretilmektedir.  

Oransal Kontrol Vanaları

4.jpg

Yağ hidroliği ve su hidroliği alanında elektronik PID kontrol sistemi ile, proseste elektronik kabiliyet sağlanabilmektedir. 3 analog input ve 9 dijital input bulunan sistemlerde, prosesde bulunan PC yazılımına etkin bağlanma sağlanabilmektedir. 

firewire_card_pci.png

Dünya litaratüründe Water Hydraulics Proportional Control Valves olarak yer bulan Tiefenbach hidrolik oransal vanaları birçok alanda istediğiniz hacimde sıvının kontrollü şekilde akışını sağlayarak, fabrikanızda üretiminizi en verimli şekilde üretmenizi sağlamaktadır. Çevreci seçenek olan su hidroliğinde Dünya'nın ve Almanya'nın önde gelen firması Tiefenbach ürünleri ile prosesinizde yağdan kurtularak, temiz ve uzun ömürlü su hidroliğine geçiş yapabilme imkanınız bulunmaktadır. 

Prefilled Valves (Ön Yükleme Vanası)

5.jpg

Prefill valfler, özellikle yüksek basıncın olduğu büyük tip pres hatlarında hidrolik tank ile iş yapacak piston arasında kullanılır. 

6.jpg

İş yapacak olan silindirin önden basınçlanmasını sağlayan pre filled tip valfler, prosesin hızlı olmasını sağlamanın yanında, aynı zamanda akışkanın tanka geri gitmesini önleyici çekvalf görevini yerine getirir.  Tiefenbach - Akvemtek Prefill valfler, her prosese göre özel olarak tasarlanarak üretilmektedir. 

Kısma Vanası (Throttle Valf)

7.jpg

Tiefenbach Türkiye kısma vanası (Throttle Check Valve), su hidroliği için özel olarak tasarlanmış olup, iç kısımda konik milin metal yatağa oturması sistemine dayalı çalışmaktadır. Akışkanın vizkozitesine bağlı olarak özel olarak üretilebilen bu ürünlerin çift konikli şekilde üretimi de mümkündür. DN10 boyuttan DN100'e kadar üretilebilen kısma vanaları 1 bar ile 320 bar arasında kalibre edilebilmektedir. 

Çek Valf (Check Valve)

8.jpg

Su hidroliği (Wasser Hyraulic) alanında  TÜrkiye'de AKvemtek ile işbirliğinde olan Tiefenbach firmasına ait çekvalfler, su hidroliği için özel olarak tasarlanmış olup, iç kısımda konik milin metal yatağa oturması sistemine dayalı çalışmaktadır. DN10 boyuttan DN80'e kadar üretilebilen kısma vanaları 1 bar ile 320 bar arasında kalibre edilebilmektedir. 

Tiefenbach Wasserhydraulic firmasına ait çekvalfin en önemli özelliği yüksek hızdaki akışkanlarda dahi, hızlı şekilde açılma ve kapanma özelliğini göstermesidir. 

Basınç Boşaltma / Emniyet Valfi (Pressure Relief Valve)

9.jpg

Prosesteki sistem diagramına göre belirlenen basınç değerinde, akışkanın sistemden dışarı atılmasını sağlayan Tiefenbach Su Hidroliği sistemlerinde Pressure Relief Valve özel olarak kalibre edilerek üretilmektedir. Tasarımdaki özel konik metal metale olan tasarım sayesinde 320 barlık yüksek basınçta dahi uzun ömürlü kullanım sağlar.  Direk kontrol basınç emniyet valfi ve pilot kontrollü basınç emniyet valfi olmak üzere iki tür olarak yer almaktadır. 

Basınç Kısma Valfi (Pressure Relief Valve)

Su hidroliğinde çalışan sistemlerde, basıncın düşürülmesi amacıyla kullanılan 2/2 kontrol yapısına sahip Tiefenbach Su Hidroliği vanası 320 bar basınca kadar çalışabilmektedir. Standart ayarlı basınç kısma olabildiği gibi, ayarlanabilir şekilde de üretilebilmektedir. 

Akvemtek Vana ile Türkiye'de ihtiyaç duyulan su hidroliği basınç kısma valflerinde projenize göre özel teklif verilebilmektedir. 

Basınç Emniyet Modülü (Pressure Safety Module)

11.jpg

Su hidroliği (Water Hydraulics) ile çalışan sistemlerde, basınç dalgalanmasının yaşandığı durumlarda, sistemde bulunan hattın ve elemanların zarar görmesini engelleyici aynı zamanda çekvalf görevini yerine getiren sistem, hızlı çalışması, özel tasarımı ve modüler yapısı ile Dünya'nın birçok yerinde çalışan ekipmanlarda hizmet vermektedir. 

Tiefenbach su hidroliği sistemleri ile, ekipmanlarda yapılacak çevrim sayesinde, daha çevreci kullanımın yanısıra, yağ kaçaklarıyla oluşan kayma riskleri oluşmayacağı gibi, aynı zamanda yağ için ödenilen yüksek miktardaki parasal kayıpta ortadan kaldırılarak sınırsız miktarda olan su kullanımı sağlanabilmektedir. 

Hattınızda yağ akışkanlı hidrolik preslerinizi Akvemtek-Tiefenbach mühendislik desteği ile su akışkanlı hidrolik sisteme çevirerek; 

  • Çevreye daha az atık çıkartabilirsiniz

  • Firmanız için yağ alımı yapmayarak, sistemi ucuz su ile çalıştırabilirsiniz

  • Sisteminizde zamanla oluşabilen kaçaklar sebebiyle kayma riski olmayacağından iş kazalarını azaltabilir

  • Yağın fabrikanıza olan transport ve depolama yükünü üzerinizden atabilirsiniz. 

Su hidroliğine geçiş için hiç zaman kaymetmeden bizimle iletişim kurun, mevcut kullandığınız yapıyı revize edelim. 

Su Hidroliği

Akvemtek Vana; Dersta markası ile petrol, kağıt, enerji, maden, kimya, petrokimya, çimento sektörünün ihtiyaç duyduğu, dayanıklı, güvenilir ve ilgili normlara uygun özel vanaların tasarım, analiz ve imalatını satışını yapmaktadır. 

 

Aynı zamanda ürün gamında olmayan, yine yüksek dayanıkllılığa sahip vanaların tedariğini, yurtdışı çözüm ortaklarından temin ederek, müşterilerine hemen hemen tüm vana tiplerinde hizmet sunmaktadır. 

 

Su Hidroliği alanında Dünya çapında hizmet veren Tiefenbach GmbH firmasının ürünlerini sunduğumuz bu alanda; yağ ile çalışan hidrolik sistemlerin yerine, su ile çalışan hidrolik sistemleri önermekteyiz. Bunun için gerekli tüm revizyonları, sistemin değişimi, gerekli vanaların veya vana bloklarının tasarımı, analizi ve imalatı Tiefenbah GmbH Mühendislik ekibi ve imalat ekibi tarafından yapılarak sunulmaktadır. 

Çeşitli özelliklerde yön kontrol valfleri, pilot kontrollü valfler ve valf blokları firma tarafından sunulmaktadır. Firmanızda kullanılan preslerin yada ekipmanların yağ yerine su ile çalışması, bakım, çevre, stok gibi birçok alandan kazanmanıza ve daha fazla fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır. 

İletişim

Hızlı-güvenilir çözümler için ofisimiz ile irtibata geçiniz.

Tel: 0262 999 55 64

info@akvemtek.com

1.png
3.jpg

Tiefenbach oransal kontrol vanaları direk kontrollü yada pilot kontrollü şekilde sunulabilmektedir. Direk oransal kontrol vanaları 2/2 yönlü olarak üretilirken, pilot kontrollü oransal kontrol vanaları 2/2, 3/2 veya 4/3 olarak üretilebilmektedir.  İki tip ürün de IP 54 emniyet sınıfına (protection class) sahiptir. Akışkan tipi HFA yada temiz su olmaktadır. 

DN25 ve DN100 aralığında geçiş çapına sahip bu tip vanalar 320 bar maksimum basınçta kullanılabilmektedir. 

made-in-germany-png-7.png
10.jpg
bottom of page